دنده فلایول خودرو چیست ؟

یکی از اجزای اصلی سیستم انتقال قدرت فلایول می باشد . به صورت دقیق ‌تر می توان گفت فلایویل از قسمت های اصلی سیستم کلاچ در بخش انتقال قدرت محسوب می شود . منتقل کردن قدرت در اتومبیل های بنزینی با موتورهای احتراق داخلی ، به این معنی می باشد که ارسال گشتاور موتور به چرخ ‌ها از راه مجموعه‌ ای که از کلاچ ، گیربکس ، دیفرانسیل و سیستم چرخ‌ ها تشکیل شده است انتقال می یابد . هریک از این مورد ها به تنهایی از یک سیستم پیچیده با قطعات مختلف تشکیل شده است .

استارت  فرآیند منتقل کردن قدرت ولی از راه فلایویل صورت گرفته می شود . به عبارتی کلاچ را می‌ توان ساده ترین قسمت مجموعه منتقل کردن قدرت نام برد و در این حالت باید گفت فلایویل اولین قسمت از سیستم کلاچ می باشد . البته نا گفته نماند که فلایویل را می‌ توان یک قطعه از گیربکس یا خود موتور به حساب آورد . چرا که این قطعه ما بین موتور ، کلاچ و گیربکس قرار گرفته می شود و آن‌ ها را به هم متصل می کند . در این صورت می توان گفت فلایویل نقش مهمی در این سیستم را دارا است .

طرز عملکرد فلایویل چیست :

موتورهای چند سیلندر که در آن ها احتراق‌ ها متوالی و تا حدودی بدون فاصله صورت گرفته می شوند ، تولید قدرت به صورتی می باشد که گاهی اوقات این فرایند با هم همپوشانی داشته است و به هنگام تولید آن‌ ها تداخل ایجاد شده که این به این معنی می باشد که با پایین آمدن یک پیستون و رسیدن به نقطه مرگ پایین ، امکان دارد پیستون دیگر بلافاصله رو به پایین حرکت کند و در نهایت باعث وارد کردن نیرو به میل ‌لنگ می شود . به عبارتی می توان گفت در یک لحظه با افزایش نیرو به این علت این همپوشانی مواجه می شویم . ولی در زمان هایی که پیستون ‌ها متوالی به سمت بالا و در نتیجه نقطه مرگ بالا رفته و در نهایت هیچ یک نیرویی تولید نمی کند و میل ‌لنگ با کم شدن نیرو مواجه می شود . نوسان به وجود آمده ، باعث نا هماهنگ و غیر یکنواخت شدن گشتاور میل‌ لنگ می شود . عدم هماهنگی و تنظیم نیروها و گشتاور میل‌ لنگ در موتور، در حالت انتقال با همان شکل ، باعث ایجاد ضربه های محکم در اتومبیل می شود . پس می توان گفت نیازمند به یک واسطه برای ایجاد این هماهنگی می باشد .

در صورت تمایل به مشاهده و مطالعه سایر مقالات آموزشی ما میتوانید به بخش ( اخبار و مقالات ) مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Buttonتماس سریع کلیک کنید